Dnes je Streda, 29.3.2023, meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Trenčíne

Kam v Trenčíne

Trenčín a jeho okolie sú pre turistov a návštevníkov veľmi zaujímavé.

V centre mesta môžete nájsť z historických a kultúrnych pamiatok napríklad Farské schody sv. Jána Nepomuckého, Katov dom, opevnenie okolo mesta, navštíviť môžete aj Synagógu a do hradného brala je vytesaný nápis z roku 179 nášho letopočtu v latinčine ako dôkaz obývania územia Rímskou ríšou. Dominantou mesta je Trenčiansky hrad, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Hrad svojho času obýval aj Matúš Čák Trenčiansky. Pre tých, čo majú radi prírodu, ponúka mesto aj okolie zaujímavé možnosti. V meste je to Park Milana Rastislava Štefánika, v okolí potom Lesopark Brezina a Záblatský park.

Zaujímavé cyklotrasy sú v okolí Kubranskej kyselky, kde môžete zájsť aj do lesa napríklad na huby alebo na prechádzku v príjemnom tichom prostredí. Pre tých, čo majú radi oddych a rekreáciu, je určený napríklad Športovo-rekreačný areál Ostrov, poblíž sú aj kúpele napríklad v Trenčianskych Tepliciach.

Milovníci histórie môžu navštíviť Trenčiansky hrad, kaštieľ v Záblatí a rôzne sakrálne pamiatky a kostoly či už v meste alebo na okolí.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Trenčín.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok